Ogłoszenia Duszpasterskie

23 listopada 2014. 34 Niedziela Zwykła - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.


1. To już ostatnia niedziela roku liturgicznego: UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Za tydzień rozpoczynamy Adwent - okres radosnego, pełnego nadziei, oczekiwania na przyjście Pana. W I Niedzielę Adwentu na każdej Mszy Świętej błogosławimy opłatki wigilijne, którymi dzielić się będziemy, składając sobie życzenia, podczas Wigilijnej Wieczerzy.


2. W I Niedzielę Adwentu w całym kościele rozpoczyna się też Rok Życia Konsekrowanego. Diecezjalna Inauguracja tego roku odbędzie się w naszym kościele rektorskim podczas Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie JE ks. bp Ryszard Karpiński z Lublina.


3. Ubiegłej niedzieli siostra Honorata z Częstochowy, prowadziła kwestę na budowę domu dla porzuconych dzieci. Siostra zebrała 9 121 zł. Za zrozumienie, okazane serce i wielką ofiarność siostra składa serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o modlitwie w intencji ofiarodawców. W gablocie wywieszony jest list z wyrazami wdzięczności napisany własnoręcznie przez siostrę Honoratę.


4. Na początku września br. zakończyliśmy przebudowę i malowanie prezbiterium w naszym kościele rektorskim. W bieżącym tygodniu zamierzamy wymalować pozostałą część kościoła.


5. Koło Przyjaciół Misji zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w piątek 28 listopada o godz. 17.00, w salce przy wejściu do seminarium.


6. W piątek po wieczornej Mszy świętej (ok. 19.30) odbędzie się kolejna katecheza drugiej edycji “Strzału w Dziesiątkę.


7. W tym roku radujemy się nowymi powołaniami, jednak koszty utrzymania seminarium ciągle wzrastają. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o każdy, nawet najskromniejszy datek, ofiarę i pomoc. Za każdy taki dar serca, składamy ofiarodawcom serdeczne, staropolskie Bóg zapłać! Numer konta podany jest na plakacie. Za tydzień (w ostatnią niedzielę miesiąca) można też będzie po każdej mszy świętej złożyć do puszki ofiarę na pomoc dla seminarium.


8. Można nabyć Przewodnik Katolicki oraz kolejny numer Posłańca Ducha Świętego.


 
Freelance Workshop Logo © Freelance Workshop 2012 Freelance Workshop Logo